Bir Sayfa Seçin

Sağlıklı Beslenmede Yeni Trend: Kuru Meyve

Kuru Meyveler

Önceden kilo vermek adına yediklerimize dikkat eder hatta bir şey yemezdik. Ama şimdi beslenme uzmanları ortaya çıktı ve sağlıklı beslenme, kuru meyve yeme fikrini ortaya attılar. Onlar anlattıkça biz yiyeceklerin, sadece kilomuzu değil ruhumuzu da etkilediğini öğrendik. Aslında hep biliyorduk da bugünkü kadar kimse önem vermediğinden ve o zamanlar moda  fastfood olduğundan, böyle yaşayıp gidiyorduk.

Sağlıklı ve organik beslenmenin yaygınlaştırıldığı ve bir yaşam felsefesi, hatta bir gündem trendi haline geldiği bu yıllarda, tüm dünyada bir doğaya ve doğal olana dönüş akımı yaşanıyor. Obeziteye savaş açan ülkelerin sağlıklı beslenme için temel saydığı gıdalardan biri de kurutulmuş meyve çeşitleri oluyor.

Meyveler Neden Kurutuluyor?

Meyvenin tazesi dururken neden kurutulmuşu diyebilirsiniz, ben de dedim. Ama her meyve her iklim ve coğrafyada yetişmiyor ve ithal edilse bile hem çok pahalı hem de tazeliğini kaybetmiş olabiliyor. Ayrıca kurutulmuş meyvelerde lif içeriği daha fazla olduğundan daha tok tutuyor.

Meyveler içeriğinde %80-95 oranında su barındırıyorlar ve bu onları sağlıklı kıldığı kadar dayanıksız da kılıyor. Çünkü bakteri üremesi yaşanıyor ve çürüme gerçekleşiyor. Kurutma işlemi ile meyvenin içerdiği su miktarı %10-20 oranına çekiliyor. Daha kolay saklanabiliyor ve raf ömrü uzatılıyor. Mevsiminde çıkan organik meyveleri aynı vitamin ve mineralini kaybetmeden saklamanın yolu olan kurutma işlemi sayesinde, yılın her dönemi en sağlıklı şekilde tüketilmesini sağlıyor.

Türkiye’nin Tercih Sebebi Olmasının Nedenleri

Zengin ve verimli toprakları sayesinde, en kaliteli ve bol çeşitli sebze meyvelerin üretildiği Türkiye, kuru meyve satışında ilk sırada yer alıyor. Bu konuda Türkiye’nin akla gelen ilk ülke olmasında, çok eskiye dayanan bir uzmanlığa sahip olmasının etkisi büyük. Artık ülkeyle özdeşleşmiş bir gıda maddesi haline gelmesinde değişmez kalite ve lezzeti atlamamak gerekir.

Akla en çok takılan sorulardan biri de, ürünün paketleme ve sevkiyat süreci oluyor. Öncelikle, meyve kuruları, özel vakumlu ambalajlarla paketlendiğinden sağlıklı ve bozulmadan satış sağlanabiliyor. Hızlı ve ucuz şekilde temin etmek için ise e-ticaret platformları dünyanın her yerine gönderim yapabiliyor. Ancak güvenilir bir e-ticaret sitesinden alışveriş yaparak kötü sürprizler yaşamanızın da önüne geçmeniz gerekecektir.

Türkiye’den Hızlı Ve Güvenli Teslimat: Paketiniz Yola Çıktı!

Eselami e-ticaret platformunda, Türkiye’ye özel aklınıza gelebilecek her ürünü bulabilmeniz mümkün. Hem kaliteli Türk mamullerini dünyaya sunan hem de güvenilir hizmeti ile alışveriş keyfini doya doya yaşatan e-ticaret platformunda fiyatlar da oldukça hesaplı. Öyle ki, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar, ülkelerini ziyaret ettiklerinde satın alıp yanlarında taşımak yerine aynı maliyetle, e-ticaret ile sipariş verip kapılarına getirtiyorlar. Toplu tüketimin gerçekleştiği restoran, otel gibi işletmelerin yanı sıra, ev tüketimi amaçlı küçük paketlerle de satışı yapılabiliyor.

PayPal ile güvenli alışveriş ve ödeme imkanını bulacağınız siteden, Türkiye’nin meşhur Malatya kayısısını veya Akdeniz’e özgü portakalını sipariş edebilir, sağlıklı ve leziz bir beslenme sağlayabilirsiniz. Ürün ve hizmetin kalitesini gördükten sonra Türkiye’den daha çok ürün getireceğinizden emin olabilirsiniz.