eselami

Buy From Turkey
Directly From Producers

Antalya’da Tropik Meyve Üretimi

Antalya bulunduğu iklim ve yer aldığı coğrafya nedeni ile giderek gelişen ve büyüyen bir potansiyele sahiptir. Türkiye’deki nüfus artışı incelendiğinde Antalya, beşinci en büyük il konumundadır. Bu denli büyümesine neden olan tarım ve turizm sektörleri ile...

daha fazla bilgi edinin

Antalya’da Sebze Tarımı

Antalya 32 bin hektarlık sera ve 365.247,5 hektar tarım alanı ile sebze üretiminin en fazla yapıldığı ildir. Dünyanın ve Türkiye’nin stratejik sektörlerinden birisi de tarımdır. Türkiye yaptığı tarımsal faaliyetler ile dünyada beşinci sırada, Avrupa’da ise...

daha fazla bilgi edinin

Sanayi Bölgeleriyle Üreten Antalya

Eşsiz doğası, tarihi mirası ve büyük ölçekli turizm yatırımları Türkiye’nin en büyük turizm merkezleri olan Antalya aynı zamanda, Türkiye’nin büyük ölçekli göç alanı kentlerindendir. Ekonomi ve sanayi alanında geliştirici atılımlar yapılırken kenti yakından incelediğimizde büyük bir yatırım potansiyeli olduğunu görüyoruz.

daha fazla bilgi edinin

Türkiye Tarımının Kilit Taşı : Antalya

Mild climate and fertile soils of Antalya establish a unique environment for agriculture and livestock development in the region. Agriculture and livestock production form a considerable part of regional GNP and employment sector. Crop production, livestock farming and livestock products in Antalya make 4.7 million Turkish liras in bulk GNP of Turkey.

daha fazla bilgi edinin

Antalya : Hizmet Sektöründe Bir Marka

A rapid development of tourism and service in Antalya made it the 10th most visited city around the globe, along with Hong Kong and New York. What is so special about Antalya, its nature and tourist facilities, that attacks travelers and visitors from other countries and cultures. Why tourists choose Antalya among all other destinations.

daha fazla bilgi edinin

Antalya: İş ve Yatırım İmkanlarıyla Yaşanacak Şehir

Yağ denilince aklımıza ilk olarak; kilo ve kolesterol gelir. Bu genellikle yağ denildiğinde hayvansal yağların düşünülmesindendir. Örneğin; iç yağı, süt yağı vs. Ancak bitkilerin çiçekleri, meyveleri, yaprakları ve köklerinden de yağlar üretildiğini akıldan çıkarmamak gerekir. Örneğin; mutfaklarımızda sıkça kullandığımız beş yağ çeşidinden üçü bitki kökenlidir (Ör: Margarin, tereyağı, zeytinyağı, mısırözü yağı, ayçiçeği yağı).

daha fazla bilgi edinin

Kadifemsi Sonsuzlukla Gelen Güzellik

Aşkın, hayatın ve güzelliğin eş sayıldığı gül, günümüzde kozmetik ve ilaç sanayiinde kullanıldığı gibi, doğal bakım reçetelerinin de vazgeçilmez parçasıdır. Doğal gül suyu, kadınların tarihin her döneminde kullandıkları bir güzellik iksiridir.

daha fazla bilgi edinin

Sağlıklı Beslenmede Yeni Trend: Kuru Meyve

Önceden kilo vermek adına yediklerimize dikkat eder hatta bir şey yemezdik. Ama şimdi beslenme uzmanları ortaya çıktı ve sağlıklı beslenme, kuru meyve yeme fikrini ortaya attılar. Onlar anlattıkça biz yiyeceklerin, sadece kilomuzu değil ruhumuzu da etkilediğini öğrendik. Aslında hep biliyorduk da bugünkü kadar kimse önem vermediğinden ve o zamanlar moda fastfood olduğundan, böyle yaşayıp gidiyorduk.

daha fazla bilgi edinin

Contact Us

Address

Gürsu mah. Atatürk Bulvarı No:187BF
07070 Konyaaltı, Antalya/Türkiye

Email

info@eselami.com

Get In Touch